![](https://www.ieu.edu.tr/images/content.jpg)
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Hemşirelik
12 Mayıs Hemşirelik Haftası: Ödüllü Yarışma
![12 Mayıs Hemşirelik Haftası: Ödüllü Yarışma](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8149_1.jpeg)
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen 12 Mayıs Hemşirelik Haftası kutlamaları kapsamında Öğr. Gör. Emine Sezgünsay yönlendiriciliğinde gerçekleştirilen “Oryantiring Yarışması” sonuçları açıklanmıştır. Hemşirelik bölümü öğrencilerimizden yarışmaya katılan Berkay Onur Kılık, Meltem Lelik ve Tuğçe Gür’ün yer aldığı ‘İki Çiçek Bir Böcek’ isimli grup birincilik ödülünün sahibi oldu. Yarışma ikincisi hemşirelik bölümü hocalarımızdan Araş. Gör. Selcan Zeynep Ergöz, Araş. Gör. Ecem Özgül ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda görevli olan Öğr. Gör. Rıdvan Aktan hocamızın yer aldığı “Fizyohemi” grubu olurken, üçüncülük ödülünün sahibi ise hemşirelik bölümü öğrencilerimizden Hatice Aktan, Sena Nur Akkaya ve Kadir Can Hazır’ın yer aldığı “İstizay” grubu oldu. Dereceye giren gruplara ödülleri Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Öğce Aktaş, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tülay Yavan ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şermin Tükel tarafından verildi.
HABER |TÜM HABERLER
![2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenimiz 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenimiz](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9291_1_th.jpeg)
2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenimiz
İzmir Ekonomi Üniversitesi 2024 yılı mezuniyet töreni 3 Temmuz Çarşamba günü IEU Amfitiyatro'da gerçekleştirildi.Tören sonunda hemşirelik andını okuyup keplerini havaya atan Hemşirelik
![Skor-O Oryantiring Yarışması Skor-O Oryantiring Yarışması](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9184_1_th.jpeg)
Skor-O Oryantiring Yarışması
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından Hemşirelik Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Skor-O Oryantiring yarışması başarıyla tamamlandı. Dereceye giren takımları tebrik eder, katılım
![Hemşirelik Haftası'nda Bakımın Ekonomik Gücü Sempozyumu Hemşirelik Haftası'nda Bakımın Ekonomik Gücü Sempozyumu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9147_1_th.jpeg)
Hemşirelik Haftası'nda Bakımın Ekonomik Gücü Sempozyumu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Sağlık Bakanlığı SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş birliğiyle bu yılki ICN
![2022-2024 Yılları Akademik Atama Yükseltme Töreni 2022-2024 Yılları Akademik Atama Yükseltme Töreni](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9128_1_th.jpeg)
2022-2024 Yılları Akademik Atama Yükseltme Töreni
Üniversitemizin 2022-2024 Yılları Akademik Atama Yükseltme Töreninde Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Seda Yakıt Yeşilyurt ve Dr.
![Hemşirelik Bölümü Hocalarımıza “Akademik Başarı Ödülü” Hemşirelik Bölümü Hocalarımıza “Akademik Başarı Ödülü”](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9129_1_th.jpeg)
Hemşirelik Bölümü Hocalarımıza “Akademik Başarı Ödülü”
2022-2024 yılları arasında Web of Science veri tabanında İzmir Ekonomi Üniversitesi adresli en yüksek sayıda bilimsel makalesi olan akademisyenler dikkate alınarak yapılan
![Sağlık Kulübü Kantin Sohbetleri Serisi I- Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar Sağlık Kulübü Kantin Sohbetleri Serisi I- Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9133_1_th.jpeg)
Sağlık Kulübü Kantin Sohbetleri Serisi I- Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar
Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar konulu kantin sohbetleri serimizin ilkini verimli ve güzel bir şekilde konuğumuz enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Kazım Kıratlı ve
![Sağlıklı Yaş Alma Sempozyumu Sağlıklı Yaş Alma Sempozyumu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9057_1_th.jpeg)
Sağlıklı Yaş Alma Sempozyumu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü moderatörlüğünde, Balçova Belediyesi işbirliğiyle 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında Sağlıklı Yaş Alma
!["Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite" Ödülü "Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite" Ödülü](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9064_1_th.jpeg)
"Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite" Ödülü
Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM) ile Ekonomi Gazetesi’nin stratejik ortaklığında düzenlenen “Lider Kadın Paneli ve