SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Hemşirelik
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ PROGRAM AMAÇLARI
İEÜ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü lisans eğitim programı mezunları;
1-Bireysel ve mesleki gelişimi için yaşam boyu öğrenmenin önemini benimser, ulusal ve uluslararası bilimsel, teknolojik ve güncel uygulamaları izler ve kendini geliştirme sorumluluğunu sürdürür.
Başarım göstergeleri:
a) Mezunların %5’i ilk 5 yıl içerisinde hemşirelik veya hemşirelik dışı lisansüstü eğitim programlarına devam eder.
b) Mezunların % 10’u ilk 5 yıl içerisinde çalıştıkları alan ile ilgili bilimsel programlara katılır.
2-Birey-aile-toplumun sağlık gereksinimlerini değerlendirerek problem çözme, eleştirel düşünme, ve etkili iletişim becerilerini kullanarak multidisipliner ekip işbirliği ile etik ilkeleri ve yasal düzenlemeleri göz önünde bulundurarak bütüncül kanıt temelli bakımını gerçekleştirir.
Başarım göstergeleri:
- Mezunların bakım verdiği kişilerin memnuniyet düzeyleri yüksektir (en az %70).
- Mezunların performans göstergeleri yüksektir (en az %70).
3- Klinisyen, eğitimci, araştırıcı ve lider hemşire rollerini yürüterek mesleğin gelişimine yön verir.
Başarım göstergeleri:
- Mezuniyet sonrası ilk 5 yıl içinde %70'i istihdam edilir.
- Mezuniyet sonrası ilk 5 yıl içinde, mezunların %5'i yönetici, özel dal hemşiresi (yara, stoma, enfeksiyon, iş yeri, okul vb.) veya akademik pozisyonlarda yer alır.
HABER |TÜM HABERLER
2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenimiz
İzmir Ekonomi Üniversitesi 2024 yılı mezuniyet töreni 3 Temmuz Çarşamba günü IEU Amfitiyatro'da gerçekleştirildi.Tören sonunda hemşirelik andını okuyup keplerini havaya atan Hemşirelik
Skor-O Oryantiring Yarışması
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından Hemşirelik Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Skor-O Oryantiring yarışması başarıyla tamamlandı. Dereceye giren takımları tebrik eder, katılım
Hemşirelik Haftası'nda Bakımın Ekonomik Gücü Sempozyumu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Sağlık Bakanlığı SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş birliğiyle bu yılki ICN
2022-2024 Yılları Akademik Atama Yükseltme Töreni
Üniversitemizin 2022-2024 Yılları Akademik Atama Yükseltme Töreninde Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Seda Yakıt Yeşilyurt ve Dr.
Hemşirelik Bölümü Hocalarımıza “Akademik Başarı Ödülü”
2022-2024 yılları arasında Web of Science veri tabanında İzmir Ekonomi Üniversitesi adresli en yüksek sayıda bilimsel makalesi olan akademisyenler dikkate alınarak yapılan
Sağlık Kulübü Kantin Sohbetleri Serisi I- Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar
Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar konulu kantin sohbetleri serimizin ilkini verimli ve güzel bir şekilde konuğumuz enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Kazım Kıratlı ve
Sağlıklı Yaş Alma Sempozyumu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü moderatörlüğünde, Balçova Belediyesi işbirliğiyle 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında Sağlıklı Yaş Alma
"Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite" Ödülü
Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM) ile Ekonomi Gazetesi’nin stratejik ortaklığında düzenlenen “Lider Kadın Paneli ve