SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Hemşirelik
Kuşadası’nda ‘Cerrahi Hemşireliği’ Zirvesi
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği’nin iş birliğiyle bu yıl uluslararası boyutta düzenlenecek ‘Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Kongresi’, 500’den fazla sağlık çalışanını bir araya getirecek. 6 ülkeden uzman konuğun, ulusal ve uluslararası 14 mesleki dernek başkanının konuşmacı olarak katkı sağlayacağı kongre, 16-19 Kasım 2023 tarihlerinde Kuşadası’ndaki Pine Bay Otel’de gerçekleşecek. Kongrede, hemşirelik mesleğinin yanı sıra güncel sağlık politikaları ve halk sağlığını da ilgilendiren 16 farklı konuda değerlendirme yapılacak.
Cumhuriyet’in 100’üncü yılında ‘Yenilikçi Yaklaşımlarla İlerleyen, Liderlik Eden, İlham Veren Cerrahi Hemşireleri’ temasıyla düzenlenecek kongrede; İrlanda, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Hırvatistan ve İsrail’den alanında uzman isimler konuşmacı olarak yer alacak.
YAPAY ZEKA VE İNOVASYON DA KONUŞULACAK
Depremde cerrahi, sağlık uygulamalarında yapay zeka, hızlandırılmış iyileştirme protokolleri, cerrahi alan enfeksiyonları, cerrahide inovasyon, sağlıkta şiddet, pandemi sonrası hemşire-insan gücü planlaması gibi temel konuların ele alınacağı kongrede ortaya çıkan sonuçlar, ayrıntılı bir rapor haline getirilerek kamuoyu ile de paylaşılacak.
SAĞLIKTA HİZMET KALİTESİNİ ARTIRACAK
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Filiz Öğce Aktaş, kongrenin kapsamını bu yıl daha da geliştirdiklerini belirtti. Cerrahi ve ameliyathane hemşirelerinin en iyi şartlarda, donanımlı bir şekilde hizmet vermesinin büyük önem taşıdığını söyleyen Prof. Dr. Öğce Aktaş, “Türkiye genelinden cerrahi ve ameliyathane alanında çalışan hemşirelerimizin katılımıyla gerçekleştireceğimiz kongremizi; 13’üncü kez ulusal, 5’inci kez de uluslararası boyutta düzenlemiş olacağız. Kongremizde, meslektaşlarımızla bir araya gelmek için sabırsızlanıyoruz. Cerrahi ve ameliyathane hemşireliği, sağlık sistemi için çok önemli bir alan. Kongremizde, hemşirelerimizin mesleki donanımlarını artırmanın yanı sıra güncel sorunları ve çözüm önerilerini de konuşacağız. Unutulmamalı ki; cerrahi ve ameliyathane hemşirelerimizin en iyi şartlarda hizmet vermesi demek, toplumumuzun aldığı sağlık hizmetinin kalitesinin de artması demek. Bu noktada kongremizin bilimsel açıdan da oldukça faydalı, gerekli ve önemli olduğunu söyleyebiliriz” dedi.
Gazete Kupürleri
HABER |TÜM HABERLER
2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenimiz
İzmir Ekonomi Üniversitesi 2024 yılı mezuniyet töreni 3 Temmuz Çarşamba günü IEU Amfitiyatro'da gerçekleştirildi.Tören sonunda hemşirelik andını okuyup keplerini havaya atan Hemşirelik
Skor-O Oryantiring Yarışması
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından Hemşirelik Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Skor-O Oryantiring yarışması başarıyla tamamlandı. Dereceye giren takımları tebrik eder, katılım
Hemşirelik Haftası'nda Bakımın Ekonomik Gücü Sempozyumu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Sağlık Bakanlığı SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş birliğiyle bu yılki ICN
2022-2024 Yılları Akademik Atama Yükseltme Töreni
Üniversitemizin 2022-2024 Yılları Akademik Atama Yükseltme Töreninde Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Seda Yakıt Yeşilyurt ve Dr.
Hemşirelik Bölümü Hocalarımıza “Akademik Başarı Ödülü”
2022-2024 yılları arasında Web of Science veri tabanında İzmir Ekonomi Üniversitesi adresli en yüksek sayıda bilimsel makalesi olan akademisyenler dikkate alınarak yapılan
Sağlık Kulübü Kantin Sohbetleri Serisi I- Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar
Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar konulu kantin sohbetleri serimizin ilkini verimli ve güzel bir şekilde konuğumuz enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Kazım Kıratlı ve
Sağlıklı Yaş Alma Sempozyumu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü moderatörlüğünde, Balçova Belediyesi işbirliğiyle 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında Sağlıklı Yaş Alma
"Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite" Ödülü
Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM) ile Ekonomi Gazetesi’nin stratejik ortaklığında düzenlenen “Lider Kadın Paneli ve